Nastavení SMS brány GoSMS a odeslání SMS v programu Pohoda

Návod pro základní nastavení a propojení SMS brány GoSMS s programem Pohoda. Více informací o tomto propojení v programu Pohoda zde

Ve všech agendách programu Pohoda lze použít nápovědu pomocí tlačítka F1. V ní je možné se dočíst o veškerých informacích o nastavení a propojení GoSMS s Pohodou. Pokud uživatel stojí kurzorem v daném poli je možné využít nápovědu pro dané pole pomocí Ctrl + F1.

Registrace GoSMS a dobití kreditu

Proveďte registraci nebo se přihlaste do svého účtu u GoSMS zde. Pokud u služby GoSMS provedete svoji první registraci, získáte od nás zdarma kredit ve výší 20,- Kč. Výši kreditu vidíte v pravém horním rohu po přihlášení do vašeho účtu u GoSMS.

Pokud si budete chtít kredit dobít, kliknete na Kredit a poté na dobít kredit.

Před prvním dobitím je nutné nechat ověřit váš účet. Do pole Telefonní číslo vyplňte své telefonní číslo a klikněte na tlačítko.

Jakmile dojde k ověření vašeho účtu, zobrazí se vám podstránka pro dobití kreditu. Do pole vyplňte částku, kterou chcete dobít. Poté vyberte, zda chcete kredit uhradit převodem nebo prostřednictvím platební brány GoPay. A na dané tlačítko klikněte.

 

 

 

Nastavení propojení 

V sekci Nastavení/SMS brány nastavíte přístupové údaje.

V případě, že není žádná brána zadaná, je agenda prázdná.

Zadejte název služby, v našem případě (brána GoSMS), pod názvem brány je typ služby GoSMS (výklopné okno, je zde pouze GoSMS), následně je nutné vyplnit přihlašovací údaje ze samoobsluhy GoSMS a uložit.

Klient ID, Klient Secret a ID komunikačního kanálu najdete po přihlášení do svého účtu u GoSMS v kategorii API (k dispozici v horizontální menu aplikace).

Povolení a nastavení služby pro uživatele dle profilu v sekci Nastavení/Uživatelské nastavení.

V ag. Uživatelské nastavení sekce SMS klient, je možné mít více profilů, @ je pro admina. Zde je nutné tzv. stát na správném profilu, pro který chcete SMS zprávy nastavit. 

Poté zaškrtnete políčko Používat SMS bránu. Zde můžete vybrat Výchozí službu. Jedná se o název, který je zadán v úvodu tohoto návodu v části Nastavení SMS brány. Poté klikněte na uložit. 

Odeslání SMS z agendy

Postup odeslání SMS zprávy např. z agendy Vybrané faktury.

Nebo stisknutím pole Mobil.

Poté dojde k zobrazení dialogového okna Odeslání SMS.

Odeslání SMS je k dispozici v agendě Odeslané SMS.

Pomocí Záznam/Zjistit stav je možné aktualizovat stav odeslané SMS zprávy nebo Záznam/Znovu odeslat. Tyto volby naleznete i kontextovém menu pro daný záznam.