🔒 Jak zabezpečit svůj účet u GoSMS?

Zabezpečení účtu u aplikace GoSMS je velmi důležité, proto jsme pro vás připravili přehledného průvodce, který vás tímto zabezpečením jednoduše provede.

Nastavte si účet tak, aby byl dobře chráněný

Při registraci svého účtu volte dostatečně dlouhé a silné heslo. Slabá a krátká hesla lze velmi jednoduše uhodnout.

  • Dané heslo by mělo obsahovat 8 až 16 znaků. Zároveň by mělo obsahovat i jedno velké a jedno malé písmeno.
  • Ideální je kombinace písmen, číslic a speciálních znaků.
  • Pokud se přihlašujete do více účtů, používejte různá hesla. Jestliže budete mít ke všem účtům heslo stejné a někdo vaše heslo získá, budou ohroženy i vaše další účty.
  • V heslech nepoužívejte zjistitelné údaje např. datum narození, vaše jméno, atd.)
  • Jestliže je vám zasíláno heslo e-mailem, heslo si opiště a uložte na bezpečné místo a e-mail smažte.

Zvyšte úroveň zabezpečení

U přihlašování do svého účtu můžete využít i dvoufaktorové ověření. Toto ověření si musíte aktivně zapnout v administraci svého účtu. V praxi to pak znamená, že kromě hesla musíte zadat další kódy. Ty mohou přijít přes SMS, na e-mailovou adresu a nebo prostřednictvím právě Google Authenticatoru.

Samotný proces přihlašování zabere o vteřinu déle, nicméně máte účet daleko lépe zabezpečený. V případě, že by se někdo dostal k vašemu heslu, nebude mu to stačit.

Jak funguje Google Authenticator

Tato aplikace automaticky generuje šestimístné kódy, díky kterým se lze přihlásit do účtů. Tyto kódy se pravidelně mění a jsou propojeny s vaším telefonem. 

K tomu, aby se někdo dostal do vašeho účtu, tak by bylo potřeba nejenom znalost vašeho hesla, ale také fyzický přístup k vašemu telefonu. A tato cesta je pro případného útočníka velmi komplikovaná. 

Jak zapnout nebo vypnout dvoufázové ověření příhlášení do účtu GoSMS >>

Kde získám aplikaci Google Authenticator

Google Authenticator je aplikace dostupná pro mobilní zařízení se systémem Android a iOS.

Google Authenticator z Google Play >>

Google Authenticator z App Store >>

Co když vymažu aplikaci Google Authenticator nebo ztratím telefon

Aplikace Google Authenticator není synchronizována s žádným zařízením. Z toho důvodu je zaručena ona bezpečnost, k získání kódu je opravdu potřeba mít mobilní telefon fyzicky u sebe a opsat kód. V případě, že mobilní telefon ztratíte nebo dojde ke smazání aplikace, tak nelze opětovným naistalováním snadno vrátit propojené účty. 

Musím si dvoufázové ověřění zapínat

Dvoufázové ověření přihlášení do účtu je zcela dobrovolné a je pouze na vás, jestli si ho v účtu GoSMS aktivujete. Z naší strany však toto dvoufázové ověření doporučujeme zapnout, aby nedošlo ke zneužití vašeho účtu GoSMS a rozesílání SMS zpráv, které vás budou stát zbytečné finanční náklady. 

Jak zapnout nebo vypnout dvoufázové ověření příhlášení do účtu GoSMS >>