Koraly: Marketingové SMS jsou neocenitelní pomocníci

Službu GoSMS můžete využít mimo jiné i jako doplněk na internetové platformě Shoptet, Shoptet nabízí nejrozšířenější krabicové řešení pro vytvoření vlastního e-shopu na tuzemském trhu. 

 

>> Více informací o GoSMS doplňku na Shoptetu <<

 

My jsme se rozhodli vyzpovídat dalšího našeho zákazníka, který využívá GoSMS doplněk pro komunikaci se svými zákazníky, a to přímo ze samotného Shoptetu, tím je e-shop Koraly.cz. Věříme, že vás jeho zkušenosti inspirují k tomu, jak je možné GoSMS doplněk využít i pro to své podnikání. 

Koraly - náramky, které dělají radost každý den

Na e-shopu Koraly najdete krásné a originální doplňky v podobě náramků, které jsou ručně vyráběny. Zákazníci mohou vybírat náramky ze 4 kategorií, které jsou tematicky odděleny. Nabídka pak uspokojí jak zákazníky, kteří preferují pestrobarevnější náramky, tak i ty, kteří si zamilovali spíše decentnější kousky. 

Jelikož je konkurence v této oblasti opravdu široká, rozhodla se majitelka e-shopu dopřát svým zákazníkům komfort v rámci individuálnější komunikace a zařadila do komunikačního mixu také SMS zprávy. Již tak přes tři roky komunikuje se svými zákazníky prostřednictvím GoSMS a velmi tak ocenila, že právě GoSMS je možné v posledním roce využít i ve formě doplňku na Shoptetu. Veškerou komunikaci tak z aplikace GoSMS přesunula na Shoptet a oceňuje, že může se svými zákazníky posílat zprávy z jedné platformy.

Proč právě GoSMS? 

V Koraly se majitelka rozhodla pro využívání GoSMS na základě doporučení, které získala před několika lety od majitele jiného e-shopu. Nejdříve tak posílala SMS zprávy ze samotné aplikace GoSMS, po spuštění GoSMS doplňku na Shoptetu tak neváhala ani vteřinu, doplněk si aktivovala a veškeré rozesílání SMS zpráv tak uskutečňuje už jenom z této platformy. U GoSMS doplňku se majitelce líbila jednoduchost obsluhy samotného řešení a jako velkou přidanou hodnotu oceňuje marketingové SMS zprávy s funkcí pro odhlášení. Může tak bez starosti rozesílat marketingové SMS zprávy bez obav, že by sdělení neodpovídalo požadavkům GDPR. 

 

>> Více informací o GoSMS doplňku na Shoptetu <<

 

Jaký typ SMS zpráv Koraly posílá? 

Na Shoptetu je možné zákazníkům posílat jak stavové SMS zprávy, tak i zprávy marketingové. U stavových SMS je možné zákazníka automatizovaně informovat o tom, v jaké stavu se právě nachází jeho objednávka, zdali jí e-shop přijal, zdali se zpracovává nebo došlo například k jejímu odeslání. Druhým typem jsou pak marketingové SMS zprávy, díky kterým zákazníci dostávají informace o různých slevových akcích, slevových kupónech, atd. 

Koraly využívá pro svoji komunikaci oba směry. Logicky, častěji se svými zákazníky komunikuje na úrovni stavových SMS. Zhruba tak 1x za půl roku rozesílá i zajímavou akční nabídku prostřednictvím marketingové SMS. 

U stavových SMS zpráv jsou pak rozesílány dvě SMS zprávy u každé objednávky. Jedna je ve formě poděkování za objednávku s informací o zpracovávání objednávky. Druhá se pak týká informace o předání balíčku přepravní společnosti, aby zákazník věděl, kdy mu zhruba bude balíček doručen. 

U marketingových SMS zpráv si majitelka pochvaluje i to, že jsou velmi přínosné i v rámci zvyšování tržeb. Například při rozeslání SMS zprávy informující o výprodeji a slevě 30 % na veškerý sortiment v lednu 2021 došlo k nárůstu tržeb v tomto období o 23 %

Jak jsou na Koraly spokojeni s SMS komunikací? 

Paní majitelka tuto formu velmi pozitivně kvituje, a to především z toho důvodu, že dbá na úzkou a intenzivní komunikaci se svými zákazníky, aby měli pocit, že je o ně skutečně postaráno a rádi se tak k nákupu na Koraly opakovaně vraceli

Jediné velké přání paní majitelky by bylo, aby bylo možné odesílat i samotné SMS zprávy z detailu objednávky. 

Toto přání jsme si zaznamenali a určitě na něm do budoucna zapracujeme, aby bylo možné GoSMS doplněk o tuto funkci rozšířit a ještě tak více zpříjemni obsluhu našeho doplňku. 

Co GoSMS doplněk umožňuje?

  • S GoSMS doplňkem pomocí automatizovaných SMS zpráv informujete své zákazníky o tom, v jakém stavu se právě nachází jejich objednávka.
  • Zároveň je oslovíte prostřednictvím marketingových SMS zpráv a zašlete jim tak akční nabídku bez toho, aniž by spadla do SPAMu.
  • Ke každé marketingové SMS zprávě můžete připojit funkci pro odhlášení.
  • Během okamžiku vytvoříte šablony SMS zpráv, které poté rozesíláte svým zákazníkům.
  • Kontakty je možné segmentovat do přehledných skupin a rozeslat na ně cílenou SMS zprávu
  • S GoSMS doplňkem budete mít okamžitý přehled o výši vašeho kreditu a počtu SMS zpráv, které můžete odeslat
     

>> Více informací o GoSMS doplňku na Shoptetu <<

 

GoSMS doplněk můžete bez závazků a zcela zdarma vyzkoušet na 10 dní. Pokud vás naše služba zaujala, ale bohužel nevyužíváte rozhraní Shoptetu, nemusíte být zklamaní. Zaregistrujte se na našich stránkách a můžete SMS zprávy rozesílat přímo z aplikace GoSMS nebo propojit svůj systém prostřednictvím API.